top of page
Хмарні технології на уроках української літератури

11 листопада 2016 р. у приміщенні районної бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка відбувся семінар-практикум вчителів – словесників Вознесенського району. Захід підготували вчителі української мови і літератури Білоусівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Дрозд Наталія Віталіївна (вчитель вищої кваліфікаційної категорії, «вчитель – методист»),  Звєкова Наталія Олександрівна (вчитель І кваліфікаційної категорії) та вчитель інформатики Дрозд Юлія Андріївна (фах – спеціаліст комп’ютерних систем і мереж). Розпочався семінар із представлення фільму «Хмаруємо разом!».

   Потребу у спільному інформаційному просторі сьогодні відчувають не лише науковці й бізнесмени, а й велика кількість користувачів домашніх комп'ютерів. Обмін повідомленнями електронної пошти, розклад руху транспортних засобів, прогноз погоди, доступ до наукової, довідкової, художньої інформації та багато інших послуг має змогу отримувати користувач персонального комп'ютера, під'єднаного до глобальної мережі.

    Сучасна освіта передбачає створення таких умов, з використанням комп’ютерних технологій, що навчальний матеріал стає предметом активної практичної та розумової діяльності кожного учня. У такий спосіб не тільки забезпечується глибоке розуміння, збільшуються можливості пам’яті, підвищується комп’ютерна грамотність, обумовлюється успішний перехід до вищого ступеня пізнання та відповідного йому критичного та творчого рівня мислення. Тому, потягом останніх років педагоги приділяють особливу увагу розвитку логіки, пам’яті учнів.

      Вчителі Білоусівської школи, спираючись на власний досвід, довели, що урок у мережі Інтернет – це потужний стимул у навчанні. Засобами таких уроків активізуються основні психічні процеси учнів: сприйняття, увага, мислення, запам’ятовування, швидке збудження пізнавального інтересу. Дрозд Н.В., Звєкова Н.О., Дрозд Ю.А. запросили присутніх до своїх «хмарних» кабінетів, ознайомили із авторськими завданнями для учнів  на персональних сайтах. Для того, щоб захопити дітей, зробити виконання домашніх завдань цікавим заняттям, учителі переважно працювали в сервісі Google Drive - безкоштовному онлайн-офісі, що включає в себе текстовий, табличний процесор і сервіс для створення презентацій, а також інтернет-сервіс хмарного зберігання файлів з функціями файлообміну. Це веб-орієнтоване програмне забезпечення, тобто програма, що працює в рамках веб-браузера без інсталяції на комп'ютер користувача. Документи і таблиці, створювані користувачем, зберігаються на спеціальному сервері Google або можуть бути експортовані в файл. Це одна з ключових переваг програми, оскільки доступ до введених даних може здійснюватися з будь-якого комп'ютера, підключеного до Інтернету. Робота з Google -формами може бути як фронтальною, так і індивідуальною, підходить для дистанційного навчання. Форма Google - відмінний помічник учителя. За допомогою форми можна проводити різні опитування, вікторини, створювати анкети, тести. Також учителі Білоусівської школи представили відеофрагменти уроків з використанням хмарних технологій.

      Більшість учнів із задоволенням вчаться новим технологіям, розвивають інтелектуальні здібності, а вчитель підвищує свій рівень використання інформаційно–комунікаційних технологій. Отже, за допомогою хмарних технологій вчитель української мови і літератури  може створити віртуальне навчальне середовище, у якому учень отримає доступ до навчальних матеріалів, при цьому зможе відразу почати роботу над завданням у спеціалізованій програмі чи пакеті. Водночас вчитель має можливість контролювати роботу учнів, перевіряти виконані завдання, допомагати порадами, виставляти оцінки. Можна також створювати віртуальні навчальні кабінети, у яких проводити on-line заходи: лекції, відеолекції, семінари, практичні та лабораторні роботи, конференції.

        По закінченні семінару найактивнішим його учасникам було вручено сертифікати.

       Упровадження хмарних технологій в освітньому процесі – це використання не тільки нових технічних засобів, а й інноваційних форм і методів навчання, за яких учень активно, з цікавістю і захопленням працює на уроці, бачить плоди власної праці й може оцінити їх.

Н.В. Дрозд, заступник директора Білоусівської ЗОШ

bottom of page